Co může způsobit plastový sáček?

Co může způsobit plastový sáček?

43 | 02.09.2017

Pro většinu mořských želv jsou medúzy velice oblíbenou potravou. Je v tom ale jeden háček: želvy nepoznají rozdíl mezi medúzou a plovoucím plastovým sáčkem. Tato zdánlivě drobná chyba je pro ně ale často smrtelná.

Plastové sáčky, které želvě zaplní žaludek, vytváří vzduchové kapsy a želvu nadnáší. Nemůže se pak potápět do hloubky za potravou, plavat ani jíst a pomalu umírá. Toto je jen jeden z mnoha tragických důsledků plastového znečištění.

Boj s plastovým odpadem nikdo nemůže vyhrát sám a neměli bychom nechávat řešení tohoto problému jen na spotřebitelích. Společnosti, které vyrábějí tuny plastů na jedno použití musí převzít zodpovědnost a řešit problém tam, kde vzniká – ve vlastní produkci. Ale bez nás to neudělají!

Podpoříte vznikající kampaň pravidelným darem? Díky vaší měsíční podpoře se budeme moci postavit nezodpovědným společnostem a tlačit na vlády, aby došlo ke změnám v legislativě!

Petře, vím, že chápete nebezpečí, které představuje náš “jednorázový životní styl”. Vím, že pravděpodobně už děláte všechno, co můžete, pro snížení množství odpadu ve svém každodenním životě. Je však zapotřebí mnohem větší akce, aby se vyřešil problém tohoto rozsahu.

Jen za dobu, kdy čtete tento článek, byl na světě koupen další milion plastových lahví. Podpořte proto tuto naléhavou výzvu.

S pozdravem,

Patrik Simon
kampaně Greenpeace

Související články

Důležité roky vašeho života

Ať si to uvědomujeme nebo ne, život ubíhá podle určitého schématu. Každý rok, který prožíváme, má svůj zvláštní astrologický kód....

Zavřít
Tato webová stránka používá cookies. Používáním této webové stránky, souhlasíte s použitím cookies.Zjistit víceOK, rozumím