Blogger i se svou asistentkou ve vazbě za blogování

Blogger i se svou asistentkou ve vazbě za blogování

16 | 19.01.2016

20 měsíců ve vazbě kvůli svobodnému projevu.

Nguyen Huu Vinh a Nguyen Thi Minh Thuy jsou už rok a půl drženi ve vazbě. Byli obviněni ze zneužívání svého práva na svobodu projevu kvůli svým poklidným vyjádřením nesouhlasu s komunistickou vládou ve Vietnamu v online blozích a diskusích.

Oba jsou drženi už 20 měsíců, což přesahuje dobu povolenou vietnamskými zákony. Jejich proviněním má být psaní článků na blog, který se zabýval politickou tematikou a vyjadřoval kritiku se stávajícím režimem ve Vietnamu. Podmínky ve věznění jsou velmi špatné. Je tu nedostatek jídla a neadekvátní zdravotnická péče. Oba jsou vězni svědomí, proto je vedení věznice často drží na samotce.

Vietnam je smluvní stranou Mezinárodního paktu o občanských a politických právech. Přesto jsou práva lidí na jejich základní svobody, jako je svoboda projevu, shromažďování nebo sdružování, neustále porušována. Pojďme to společně změnit!

 

Podepište petici

 

Chen Zhenping vzkazuje: „Díky všem z České republiky za podporu!“

Chen Zhenping, členka hnutí Fa-lun-kung, se v březnu tohoto roku dočkala po 6,5 letech propuštění a 9. října dorazila do Helsinek, kde se konečně shledala se svou rodinou. Prostřednictvím své dcery posíláme všem, kdo jí podporovali, poděkování.

„Chceme společně s matkou poděkovat českým příznivcům Amnesty International za velkou podporu. Zvláštní poděkování pak patří brněnské skupině Amnesty International, která kromě podpisů pořádala za propuštění i řadu benefičních akcí. Velmi si podpory vážíme a vždy pro nás byla nesmírným posilněním. Děkuji vám všem.“

Děkujeme, že podporujete Amnesty International. Společně můžeme dosáhnout propuštění nespravedlivě uvězněných nebo zlepšení jejich podmínek ve vězení. Můžeme iniciovat vyšetřování v případech, které místní úřady doposud ignorovaly. Výjimkou nejsou ani případy, kdy daná země začne na náš popud problém řešit systematicky a jeden případ tak ovlivní tisíce dalších.

Marcela Procházková, kampaňová koordinátorka

Související články

Důležité roky vašeho života

Ať si to uvědomujeme nebo ne, život ubíhá podle určitého schématu. Každý rok, který prožíváme, má svůj zvláštní astrologický kód....

Zavřít
Tato webová stránka používá cookies. Používáním této webové stránky, souhlasíte s použitím cookies.Zjistit víceOK, rozumím